Atrakcje województwa wielkopolskiego: Zabytki Jarocina

Do głównych zabytków Jarocina należy zaliczyć kościół parafialny pod wezwaniem świętego Marcina. Ma on specyficzną wieżyczkę z hełmem, jaka wywodzi się z dziewiętnastego stulecia. Samo wyposażenie pomieszczeń kościelnych oraz owej wieży datowane jest na wiek siedemnasty. towarzystwa ubezpieczeniowe oc Można tu mówić o stylach takich jak rokoko, barok, klasycystyczny.

Wyróżnia się to miejsce znajdującym się na murze zegarem słonecznym. Jeszcze czymś innym, także o zabytkowym charakterze okazuje się być ratusz Jarocina. Powstawał on na przełomie lat 1799 oraz 1804. Do przepięknych obiektów nie tylko opisywanej miejscowości, ale całego regionu zaliczyć należy pałac Radolińskich, jaki powstał w stylu neogotyckim a także zespół pałacowo-parkowy.

Świetnie prezentuje się także skarbczyk znajdujący się na obszarze parku pałacowego, jaki stanowi resztkę dawnego średniowiecznego zamku. Jeszcze w innym stylu jest park krajobrazowy, jaki powstał w połowie dziewiętnastego stulecia oraz kościół parafialny Chrystusa Króla, z 1930 roku.

- autor artykułu

Zobacz stronę autora: wózki z elementów